بازدید مسئولین بنیاد ایران شناسی از موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، صبح امروز (سه شنبه) ۲۹ خرداد ماه ۱۴۰۳ ، دکتر محمد حسین رجبی دوانی رئیس بنیاد ایران‌شناسی به همراه جمعی از معاونین و مدیران ضمن بازدید ازسراسرنمای مقاومت شهید سلیمانی با سردار نادر ادیبی مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس دیدار و گفتگو کردند.
در این دیدار سردار ادیبی ضمن عرض خیرمقدم به رییس بنیاد ایران شناسی و هیات همراه گفت: ملت ایران تحت حمایت و رهبری بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) از زیر سایه طولانی مدت طاغوت و سلطه بیرون آمد و با رهبری ایشان عزت و استقلال خود را به دست آورد.
وی افزود: ملت ما قریب به ۲۲۰ هزار شهید در طول دوران دفاع مقدس در جهت استقلال و عزت کشورشان تقدیم این انقلاب کرده اند و امروز پیشرفت و اعتلا در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی همگی مرهون ایستادگی مردم و برکت خون پاک شهدا است.
مدیرعامل موزه برپایی مناسک و مناسبت های مذهبی، اجتماعی و فرهنگی را از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی برشمرد و افزود: برگزاری نمازهای جمعه، اردوهای راهیان نور و … از جمله ظرفیت های نظام مقدس ما است که موجبات بوجود آمدن یک فناوری عظیمی را در کشور ما فراهم آورده است.
امروز ما با استفاده از فناوری های نرمی که به فرموده مقام معظم رهبری (حفظه الله) در کشور بوجود آمده بایستی بتوانیم ذخایر و گنج های با ارزش معنوی اسلام ناب محمدی(ص) را استخراج نموده و در اختیار نسل جوان جامعه قرار دهیم و سازمان هایی همچون موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و بنیاد ایران شناسی با توجه به ظرفیت هایی که در اختیار دارند می توانند در استخراج این گنج های عظیم نقش مهمی را ایفا کنند.
در ادامه دکتر رجبی دوانی نیز گفت: انقلاب اسلامی ایران یکی از برهه های مهم و تاثیر گذار در طول تاریخ کشور عزیزمان است و ما از دست اندرکاران موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تشکر می کنیم که در ترویج مجاهدت ها و ایثارگری های قهرمانان واقعی ملت ایران نقش مهم و سازنده ای را ایفا می کنند.
رییس بنیاد ایران شناسی افزود: دشمنان ملت ما در تلاشند تا نقش مهم و اثرگزار انقلاب اسلامی را در طول تاریخ کشورمان کمرنگ جلوه دهند و این امر وظیفه مجموعه هایی نظیر موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و بنیاد ایران شناسی را دوچندان کرده است.
وی با اشاره به زمینه های مشترک فی مابین دو مجموعه گفت: امیدواریم بتوانیم با ظرفیت های موجود در دو مجموعه اتفاقات خوبی را در راستای تبیین نقش مهم انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در طول تاریخ کشور عزیزمان رقم بزنیم.
برگزاری نشست های مشترک علمی پژوهشی و تعامل در زمینه تولید محتوا از دیگر بحث های مورد تاکید طرفین در این نشست بود.
همچنین مقرر شد با انعقاد یک تفاهم نامه زمینه های لازم در جهت توسعه و برقراری همکاری های مشترک فرهنگی، علمی- پژوهشی و … فی مابین دو مجموعه ایجاد گردد.‌
در پایان این دیدار رییس بنیاد ایران شناسی و هیات همراه از سراسرنمای مقاومت شهید سلیمانی بازدید کردند و هدیه ای نیز از سمت موزه به رسم یادبود تقدیم دکتر رجبی دوانی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *