SabzArticleView

روزشمار دفاع مقدس

EventsCalendar

دستگیری عوامل عراقی در رابطه با انفجارات در خوزستان.

دستگیری عوامل عراقی در رابطه با انفجارات در خوزستان. بالا گرفتن تشنج بین ایران و عراق و احتمال وقوع مقابله نظامی بین دو كشور. حمودی وزیر اطلاعات عراق، شرط بهبودی روابط اعراب با ایران را كنارگذاردن ادعای ایران مبنی بر حق حاكمیت بر بحرین ذكر كرد. سعدون حمادی: عراق قصد ندارد سه جزیره را با توسل به زور آزاد كند و احتمال درگیری یك جنگ بین ایران و عراق وجود ندارد. ما خواهان خودمختاری همه اقلیتها هستیم. ولی به آن معنی نیست كه به خوزستان چشم طمع داریم. دیدار و گفت‌و‌گوی شیخ عیسی خاقانی با مهندس بازرگان درباره مسائل خوزستان ، آزادی زندانیان حوادث خرمشهر ، شرایط رئیس جمهوری آینده و قطع صدور نفت به فیلیپین .

گزارش ركن سوم دایره امور مرزی ژاندارمری كل كشور از گردهمایی رؤسای عشایر و معتمدین محلی ساكن در حوزه استحفاظی ژاندارمری خسروآباد و اعلام تقاضای آنها برای بهبود وضع زندگی مردم منطقه . اطلاعیه روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تأكید بر تشكیل رسمی سپاه به دستور امام و تصویب شورای انقلاب تا تاریخ 2/2/1358 و لزوم انحلال كلیه گروه‌هایی كه به نام سپاه پاسداران فعالیت می‌كنند و یا ادغام آنها در سپاه تصویب شده . سرلشكر فربد رئیس ستاد ارتش : ما در حال تشكیل مجدد ارتش هستیم . ارتش قدرت تأمین داخلی و حفظ حدود و تغیر مملكت را دارد . سرتیپ امیر رحیمی فرمانده پادگان امام خمینی تهران : وقتی ارتش مردمی است فرماندهان آن نمی‌توانند با مردم و نمایندگان آن مخالفت كنند . دستور دادم پادگان امام خمینی برای آشنایی مردم و نمایندگان آنها با ارتش روزهای دوشنبه باز باشد . تجاوز پلیس مرزی عراق به داخل خاك ایران و اقدام به سرقت گوسفندان ایلات منطقه اشنویه و مقابله و درگیری مسلحانه عشایر با آنها . مصاحبه مطبوعاتی وزیر امورخارجه درباره پوزش دولت عراق از بمباران نواحی مرزی ایران و قبول پرداخت خسارت ، علل تحریكات عراق در منطقه ، مواضع دولت موقت در خصوص روابط دو كشور ؛ اطلاعیه وزارت امور خارجه ایران در پاسخ به اعتراضات مردم از كاربرد نام جعلی عربستان به جای خوزستان در مطبوعات عراق و كشورهای عربی .

روزنامه كیهان در مقاله‌ای با عنوان “ هدف حزب بعث عراق از حمله به دولت انقلاب اسلامی ایران چیست ؟ ” نوشت : بزرگترین هدف مرحله‌ای سیاست خصمانه عراق با ایران متوقف كردن انقلاب اسلامی از ادامه مبارزه با امپریالیسم آمریكاست . رهبران عراق می‌خواهند رهبران انقلاب ایران را وادار سازند به سیاست مسابقه تسلیحاتی در منطقه و بازگشت به آغوش كشورهای بزرگ برای مقابله با خطر ساختگی عراق بیندیشند .

گزارش رویتر از سردی روابط ایران و عراق و افزایش تشنج در مرزهای مشترك دو كشور .

SabzArticleView

ارتباط با ما
میدان ونک - بزرگراه شهید حقانی - انتهای خیابان سرو - روبروی پارک طالقانی - موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس
تلفن روابط عمومی موزه 88657026 داخلی 885
بلیت فروشی تالارها : داخلی 810
بلیت فروشی سراسرنما : داخلی 811
تلفن 88657026
فکس 88657016
خبر نامه