SabzArticleView

امکانات

MuseumFacilities

یادمان شهدای گمنام یادمان شهدای گمنام یادمان شهدای گمنام یادمان شهدای گمنام یادمان شهدای گمنام
یادمان شهدای گمنام
نظرات کاربران

یادمان شهدای گمنام موزه  ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس 
موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت در اراضی عباس آباد تهران در زمینی به مساحت 21هکتار و با زیر بنایی بالغ بر 42 هزار متر مربع می باشد. که یکی از بخش های آن مزار شهدای گمنام است.                          
این یادمان در دو پوسته با قطعات دارای انحنا اجرا شده است. به علت فرم خاص قطعات و همچنین محل قرارگیری آن (وجود موتور خانه در زیر پروژه) محدودیت های طراحی و اجرای اسکلت فلزی وجود داشت که با انجام محاسبات و استفاده از روش های اجرایی خاص، امکان اجرای آن فراهم شد  .
پیکر مطهر عبدالرحمن گلچینی در سال 1390 و همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان شهید گمنام در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تهران به خاک سپرده شد . سرنوشت برایشان اینگونه رقم خورد که هر دو برادر به فاصله شش روز ازهم و 31 سال بعد به فاصله 10 روز پیکرشان شناسایی شود. پیکر علیرضا در کنار عبدالرحمن در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به خاک سپرده شد. 
شهید "عباس امیدی" سومین شهید شناسایی شده است که در موزه  ملی  انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به خاک سپرده شده است
شهید بزرگوار"عباس امیدی" فرزند محمد ، متولد سال ۴۶ و اعزامی از مشهد می باشد که در سال ۶۵ مفقود اعلام گردیده بود و پیکر مطهر ایشان در سال ۹۰درعملیات تفحص کشف گردید .
این شهید بزرگوار در اردیبهشت سال ۹۰ مصادف با شهادت حضرت زهرا(س) به عنوان شهید گمنام در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تهران تدفین گردید .  
شهید"عباس امیدی" دومین شهید گمنامی است در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تهران (بعد از شهید عبدالرحمن گلچینی)شناسایی می گردد .
همچنین لازم به ذکر است پیکر پاک شهید علیرضا گلچینی (برادر شهید عبدالرحمن) نیز بعد از شناسایی در کنار برادرش آرمید .حالا شهید عباس امیدی سومین شهیدی است که در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، شناسایی شده است .

 

 


 

نظرات کاربران
به نکات زیر توجه فرمایید
متن برای شناسایی تازه سازی CAPTCHA