SabzArticleView

آرشیو گفتگوها
حفظ فرهنگ و آثار دفاع مقدس خدمت بزرگی به نسل های آینده ایران اسلامی است
مهدی شریفیان:
حفظ فرهنگ و آثار دفاع مقدس خدمت بزرگی به نسل های آینده ایران اسلامی است

نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: فرهنگ دفاع مقدس و دستاوردهای عزت آفرین این دوره از تاریخ معاصر باید برای روایت به نسل های متمادی حفظ شود و این امر مهم ارزش هرگونه مجاهدت و تلاش شبانه روزی را دارد.

هنر پس از انقلاب مردمی شد
هنر پس از انقلاب مردمی شد

مسعود شجاعی طباطبایی، چهره‌ای آشنا در عرصه کاریکاتور و گرافیک است. چهره سال هنر انقلاب در سال 1396، تا به امروز جوایز متعددی را از مسابقات بین‌المللی و داخلی دریافت کرده که جایزه ویژه مسابقه بین‌المللی کارتون آیدین دوغان ترکیه، جایزه اول جشنواره مطبوعات در سال 1374، لوح افتخار از جشنواره کارتونت ایتالیا، جایزه اول مسابقه بین‌المللی کارتون سوریه، مدال نقره مسابقه بین‌المللی المپیک چین و ... از آن جمله‌اند.

دفاع مقدس با عاشورا آمیخته است
گفتگو با دکتر محمد رضا سنگری
دفاع مقدس با عاشورا آمیخته است

شیعه، همسایه همیشۀ شمشیر، مظلومیت، ستم‌ستیزی و ایثار و شهادت و پاکباختگی است. از آن روز سرخ که در ساحل تشنگی، 72 نخل تناور راست قامت و استوار روییدند و 72 تشنه کام، تاریخ را میهمان سیرابی و سرسبزی خود کردند تا به امروز، هیچگاه و در هیچ جا شیعه آرام و قرار نگرفته است. هر جا نشانی از سیاهی و ستم یافته، با شمشیری از خون به مبارزه برخاسته و بی‌آنکه هراس و ترس بر جانش افتد زندان، تبعید، شکنجه و سرانجام قتل و شهادت را گردن نهاده و پیام خود را با کلماتی از خون به نسل‌های پس از خود انتقال داده است.

چشم‌انداز گام دوم انقلاب
دکتر عابد اکبری؛ مدیر عامل موسسه فرهنگی مطالعات و تحقیقات بین‌المللی ابرار معاصر ایران
چشم‌انداز گام دوم انقلاب

موضوع "استقلال و استقلال طلبی" در عرصه روابط  بین‌الملل به عنوان یکی از دستاوردهای مطرح جمهوری اسلامی ایران در گام نخست انقلاب بوده است. در بیانیه گام دوم انقلاب،‌ رهـبـر انقلاب اسلامى براساس خط مشی امام خمینی (ره) در سیاست خارجی که مبتنی بر شعار نه شرقی نه غربی بود بر اصول و مبانی انقلاب اسلامی و استقلال و عزت اسلامی تاکید داشته‌اند.

گفتگو با مجتبی شاکری جانباز دوران دفاع مقدس و دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی
گفتگو با مجتبی شاکری جانباز دوران دفاع مقدس و دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی

مجتبی شاکری جانباز دوران دفاع مقدس و دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی است بنابراین می‌توان با او سوال‌های متعددی در قبال دوران دفاع مقدس مطرح کرد، وقت کفاف نداد تا از ناگفته‌های او درجنگ ۸ ساله ایران و عراق سوال کنیم ‌به همین جهت سوال‌های خود را در قالب گردشگری دفاع مقدس با وی در میان گذاشتیم. شاکری از اهمیت گردشگری دفاع مقدس سخن گفت و در عین حال پیشنهادی هم برای بازتاب گردشگری جنگ ارائه داد.

گام دوم؛ همچنان خانواده اولویت اول کشور
گفتگو با زهره الهیان درباره بیانیه دوم انقلاب
گام دوم؛ همچنان خانواده اولویت اول کشور

زهره الهیان متولد کرمانشاه و دارای مدرك دكترای تخصصی بيماري‌های داخلی از دانشگاه علوم پزشكی تهران است. او سابقه نمايندگی مجلس شوراي اسلامي تهران در دوره هشتم را دارد و اکنون به عنوان فعال سیاسی و فرهنگی چهره‌ای شناخته شده است. در پی انتشار بیانیه گام دوم انقلاب توسط رهبر معظم انقلاب گفتگویی را با او انجام داده ایم که در ادامه مشروح این گفتگو را می‌خوانید.

عملکرد موزه موفقیت‌آمیز بوده است
مجتبی رحماندوست
عملکرد موزه موفقیت‌آمیز بوده است

مجتبی رحماندوست 13 سال مشاور رئیس‌جمهور در امور ایثارگران بود و پس از پایان مسئولیتش در انتخابات مجلس نهم توانست اعتماد مردم تهران را کسب کند و راهی قوه مقننه شود.

فرهنگ دفاع مقدس خنثی‌کننده شبیخون‌های فرهنگی
سردار سرتیپ پاسدار علی شمشیری ،جانشین مشاور مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا
فرهنگ دفاع مقدس خنثی‌کننده شبیخون‌های فرهنگی

دفاع مقدس یکی از بخش‌های مهم تاریخ ایران است که علاوه بر بعد نظامی، ابعاد مختلف فرهنگی و سیاسی دیگری هم داشته که باید حفظ شود تا به نسل‌های آینده هم برسد.

در زمینه فرهنگ دفاع مقدس همه کم‌کاری کرده‌ایم
در زمینه فرهنگ دفاع مقدس همه کم‌کاری کرده‌ایم

لاله افتخاری نماینده ادوار مجلس ، درباره اینکه آیا میراث دفاع مقدس به خوبی به جامعه منتقل شده است؟، گفت: کارها و اقداماتی انجام شده اما کافی نیست. در سال‌های اخیر کتاب‌هایی نگاشته شده و بهترین مشوق هم رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده و هستند.

امام شاه را با یزید مقایسه کرد
بررسی علل و عوامل فرار شاه و سرنوشت پهلوی در گفتگو با جواد منصوری
امام شاه را با یزید مقایسه کرد

«جواد منصوری» اولین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و از مبارزان مبرز پیش از انقلاب است، او بازمانده انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی نیز هست. به بهانه‌ی 26 دی ماه، سالروز فرار شاه از کشور با او به گفتگو نشسته‌ایم، چه اینکه اکنون در مرکز اسناد انقلاب اسلامی فعال است و با تاریخ انقلاب به صورت علمی و تجربی آشنایی دارد.

«
1
2
3
4
5
6
»